Вета версія нового сайту
JV Translate

Увага!


Шановні відвідувачі!
Натиснувши на баннер вгорі - ви перейдете до нового сайту коледжу!

Рекомендуємо переглянути
http://dvi.ucoz.ua/ -
сайт викладача Дудки В.І.
http://alyonasotnikova.wix.com/vagon-
сайт викл. Сотнікової А.І.
http://studradakrkti.wix.com/start
- сайт студради коледжу
http://www.mon.gov.ua/ -
Сайт МОН
http://chernuhan-1963.wix.com/economy
Сайт викл. Чорнухи Н.П.
Авторизація
Для доступу до закритих сторінок сайту - авторизуйтесь!Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Профкомітет

Постанова кабміну №974 від 14 грудня 2016 р (про зарплату)Рекомендуємо:


Кодекс

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/322-08
http://yurist-online.org/laws/codes/KZOT/kodeks_zakonov_ukrainy_o_trude.pdf

 


 

Організація та проведення атестації педагогічних працівників

у 2014 – 2015 навчальному році

Методичні рекомендації

Базовим документом, який регламентує порядок атестації педагогічних працівників, є Типове положення про атестацію педагогічних працівників, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 6 жовтня 2010 року № 930, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14 грудня 2010 року за № 1255/18550, зі змінами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 20 грудня 2011 року № 1473, який зареєстровано у міністерстві юстиції України 10 січня 2012 року за № 14/20327 та Зміни до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затверджені наказом МОН від 08.08. 2013 № 1135

Атестаційним комісіям та методичним службам необхідно звернути увагу на особливості атестації педпрацівників у 2014-2015 році:

 1. Атестації підлягають керівники загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, їх заступники, усі педагогічні працівники без виключення. Особливої уваги вимагає дотримання цієї норми щодо керівників гуртків, педагогів – організаторів, вихователів тощо. При суміщенні працівниками педагогічних посад в одному навчальному закладі їх атестація здійснюється з кожної із займаних посад (п. 3.18).
 2. У додатку 1 надається форма клопотання щодо включення до атестації працівників, які претендують на присвоєння вищої кваліфікаційної категорії, та (або) педагогічного звання. Клопотання надається до атестаційної комісії вищого рівня.
 3. Терміни заходів спільної діяльності комісій різних рівнів щодо атестації педагогічних працівників наведені в Плані-графіку організаційних заходів щодо атестації педагогічних працівників у 2014-2015 навчальному році (додаток 2).
 4. Атестація здійснюється комісією на основі комплексного оцінювання педагогічної діяльності педпрацівників. В ході підготовки матеріалів можна користуватися рекомендаціями Центру атестації (додаток 3). Рекомендований обсяг атестаційних матеріалів – до 20 сторінок.
 5. З метою здійснення об’єктивного кваліфікованого вивчення роботи педагогічних працівників, які атестуються, вважаємо доцільним створення при атестаційній  комісії відділу  освіти експертних груп з числа фахівців відповідних галузей освіти згідно з п. 2.15. Методичні матеріали щодо організації роботи експертних груп містяться в посібнику «Атестація вчителя: управлінсько-методичний супровід», який виданий центром видавничої діяльності «Витоки» Донецького облІППО у 2009 році.
 6. З метою здійснення не лише оцінювання матеріалів, а й забезпечення можливості своєчасного надання методичної допомоги атестаційним комісіям щодо їхньої підготовки та доопрацювання, матеріали міжатестаційного періоду до експертизи пропонуємо готувати на 15-19 грудня. Матеріали щодо діяльності педпрацівника в поточному році в разі потреби можуть надаватися до експертної групи додатково.
 7. З 2011 року Положенням не передбачено проведення атестації, що оформлюється протоколом. Атестація всіх педагогічних працівників здійснюється з 3 листопада 2014 до 25 квітня 2015 року (п.п. 3.2 і 3.5).
 8. При проведенні атестації працівників психологічної служби слід керуватися п.п. 2.12 -2.14 Типового положення і листом Міністерства освіти і науки України № 1/9-34 від 20.01.2011.
 9. Рішення щодо перенесення атестації у випадках, передбачених п.п. 3.15 – 3.16 Типового положення приймають атестаційні комісії відповідних рівнів (тобто ті, які присвоюють працівникові відповідну кваліфікаційну категорію).
 10. Терміни проведення позачергової атестації врегульовані п. 1.8 Типового положення.
 11. Згідно з п. 1.7 необхідною умовою атестації педагогічних працівників є проходження курсів підвищення кваліфікації не рідше одного разу на 5 років. В іншому випадку працівник не може бути визнаний таким, що відповідає займаній посаді (п.3.11).
 12. Атестація педагогічних працівників, які за основним місцем роботи та у навчальних закладах, де вони працюють за сумісництвом, обіймають однакові посади, здійснюється за основним місцем роботи (доповнення до п.3.23).
 13. Характеристика діяльності педагогічного працівника, яку керівник навчального закладу подає до атестаційної комісії до 1 березня (п. 3.4), повинна містити оцінку, тобто пропоновані висновки щодо присвоєння працівникові певної кваліфікаційної категорії (звання). З цією пропозицією керівника педпрацівник ознайомлюється під підпис за 10 днів до засідання комісії.

Підвищити рівень ефективності атестації медпрацівників у 2014 – 2015 році можливо за рахунок:

 • Подальшого вдосконалення науково-методичного супроводу фахового самовдосконалення педагогічних працівників у міжатестаційний період.
 • Здійснення комплексного оцінювання педагогічної діяльності працівників із застосуванням параметрів і критеріїв оцінювання результативності професійної діяльності педпрацівників за весь міжатестаційний період, активізації залучення педпрацівників до самоатестації та продовження діяльності експертних груп.

Останнє оновлення (Середа, 18 січня 2017, 14:39)